Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju

Autor: Lada Vrban Borčić, 28. 11. 2017.

Naša škola...

Naša škola 23. studenoga 2017. obilježila je Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju. Tim povodom naše mlade nastavničke snage, Katarina Lozančić, Martina Vouk, Ante Grbavac i Milan Ječmenica osmislile su lijep program.

Na obilježavanje tjedna došli su: pomoćnica pročelnika za odgoj i obrazovanje mr. sc. Katarina Milković, prof., doc. dr. sc. Ivica Župčić prodekan Drvnotehnološkog odsjeka Šumarskog fakultetadoc. dr. sc. Krunoslav Teslak profesor sa Šumarskog fakulteta, voditelj Uprave šuma podružnica Zagreb Damir Miškulin, dipl. ing., Josip Beuk, dipl. ing. revirnik iz Šumarije Velika Gorica, upravitelj Šumarije Remetinec Mile Vukelić, dipl. ing., upravitelj Šumarije Zagreb Ivica Dugački, dipl. ing. i revirnik Dalibor Babić, dipl. ing., Gordana Zvjerković, viša stručna savjetnica za šumarstvo, preradu i obradu drva iz Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, predsjednica Školskog odbora Vesna Ghazawi i članica iz redova osnivača Jagoda Bulat, obrtnici te nastavnici škole.  Na početku programa sve prisutne je pozdravila ravnateljica Jadranka Pejčić.

Program se sastojao od predvanja i izložbe. Predavanje su održali Milan Ječmenica koji je prisutne upoznao sa razvojem Drvodjeljske škole Zagreb i samim Europskim tjednom vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju. Zatim je vrlo zanimljivo predavanje o značajnim datumima hrvatske šumarske povijesti održao akademik prof. dr. sc. Igor Anić sa Šumarskog fakulteta Zagreb. Naša nastavnica Martina Vouk održala je predavanje Upotreba ručnih alata u stolarskom obrtu u 19. i 20. stoljeću. Predavanje je bilo popraćeno izložbom starih ručnih alata koju je pomogao ostavriti ing. Zvonko Vouk, obrtnik s dugogodišnjom tradicijom.

U ostvarenju i provođenju programa sudjelovali su i naši učenici: Srećko Ćorić, Ivona Čukelj, Martin Ivanković, Katarina Nikolaš, Luka Pavlović, Ana Plivelić, Filip Prčić, Marta Simon, Dora Turčić i Alen Zorko.

Nakon program uslijedio je domijenak za uzvanike i učenike.

Cilj sudjelovanja u obilježavanju Europskog tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju je bio upoznati širu javnost sa strukovnim obrazovanjem koje se provodi u našoj školi, a izložba je poslužila učenicima da vide stare alate koji su se nekada koristili u drvnoj struci.

ZAHVALJUJEMO

SVIMA KOJI SU SVOJIM RADOM, SUDJELOVANJEM I DOLASKOM

DALI DOPRINOS OBILJEŽAVANJU

EUROPSKOG TJEDNA VJEŠTINA STEČENIH

U STRUKOVNOM OBRAZOVANJU I OSPOSOBLJAVANJU

U NAŠOJ ŠKOLI.

Više fotografija pogledajte ovdje.