Naš Marko!

Autor: Lada Vrban Borčić, 20. 10. 2014.

U lipnju ove godine u perivoju dvorca Versailles u Parizu ...

U lipnju ove godine u perivoju dvorca Versailles u Parizu, održano je natjecanje Solar Decathlon Europe 2014. Cilj Solar Decathlon je potaknuli studente, buduće inženjere, na korištenje obnovljivih izvora energije, ali i razvili svijest o prednostima istih. Na ovogodišnjem natjecanju ukupno su sudjelovala 22 sveučilišna tima iz cijelog svijeta. Hrvatski tim UniZG i dansko-španjolski tim sudjelovali su kao izložbeni timovi. UniZG tim okupio je preko 80 studenata Sveučilišta u Zagrebu i 30 profesora mentora s 14 različitih fakulteta, a u Parizu su se predstavili samoodrživom montažnom kućom Membrain koncept. Naš nekadašnji učenik Marko Šostar bio je voditelj tima drvne tehnologije koji su činili studenti Šumarskog fakulteta, a zajedno s timom arhitekata bavili su se cjelokupnim oblikovanjem interijera i eksterijera te s timom građevinara radili na drvnim konstrukcijama i tehnikama izrade i zaštite drvenih elemenata koji se koriste u graditeljstvu. Naš Marko imao je i zadatak oblikovati interijer samostojeće kuće, točnije kuhinje.Kako je tekao sam projekt osmišljavanja, izaradnje i opremanja kuće te tijek natjecanja u Parizu, Marko je imao prilike prezentirati nastvanicima strukovnih predmeta na stručnom skupu koji je održan na ovogodišnjoj Ambienti.

Ponosni smo na našeg Marka!